Asi nemá cenu psát dlouhý úvod. Věřím, že vy sami tušíte, jestli svoji sebejistotu potřebujete nebo nepotřebujete podpořit. Takže jdeme do toho bez odkládání
1. Vezměte si tužku a papír
Už jste u konce? A kolik jich máte? 5-6 jich opravdu nestačí. Pište dál a buďte co nejpřesnější. Ano, patří sem i to, že pečete báječné tvarohové buchty a linecké cukroví. I to že dokážete trpělivě naslouchat té nejupovídanější babičce z ulice.
Všechny. Vezměte to hezky z gruntu od školky. Že jste tam první den nebrečeli na rozdíl od ufňukané Andulky odvedle, se počítá. A ten gól do branky soupeře v poslední minutě zápasu tenkrát v šesté třídě sem patří taky.
Napište alespoň tři věci a dělejte to tak každý den
2. Napište si své cíle – jen 5% lidí uspěje. Jsou to ti, co mají sepsané své cíle.
3. Vizualizujte – obrazy mají větší moc
Nevzdávejte se, pokud vám vizualizace příliš nejde. Podobně jako jiné dovednosti se dá natrénovat. Skvělým nástrojem je použití úvodních slov: „Jaké by to bylo, kdyby…“ . (Jaké by to bylo, kdybych získal dvojnásobný příjem, jaké by to bylo, kdybych sbalil tu krásnou holku, kterou potkávám každý den cestou do práce, jaké by to bylo, kdyby se tchýně rozhodla znovu provdat a vzala si chlapíka z Austrálie.) Mozek s vámi přestane licitovat, jestli se vaše vizualizace může nebo nemůže uskutečnit, a předloží vám jí v plné kráse včetně vůní a zvuků.
4. Dělejte to, z čeho máte nejvíc strach – největší riziko je neriskovat vůbec
Bát se je normální. Nebojí se jen psychopat. Důležité je udělat další krok, i když se bojíte.
5. Zlepšete svůj vzhled. Změňte image
Když vás u toho napadne vygruntovat byt nebo přestěhovat kancelář, tak to nutkání poslechněte. Jen stěhování udělejte se svolením všech, kterých se to týká. Nepochybuju o tom, že v tomto okamžiku, je už vaše energie nakažlivá, tak je pro změnu nadchnete rovněž. Když ne, vyměňte alespoň záclony nebo kytky.
6. Dívejte se lidem do očí
Jednou jsem takto uspěla u pracovního pohovoru. Šéf mi to řekl až za půl roku. Prý díky tomu věřil, že to, co říkám je pravda, ne připravené fáze.
7. Usmívejte se
Zdvihněte koutky a usmějte se i očima. Pokud vám zrovna není nejlíp, tak nasaďte úsměv umělý a vydržte u něj minimálně dvě minuty. Tato doba už stačí na to, aby došlo ke zlepšení nálady. Usmívejte se i při telefonování, druhá strana o tom ví, i když vás nevidí.
8. Vybírejte si pečlivě, s kým se stýkáte – lidé, se kterými trávíte nejvíce času, vás ovlivňují a vy máte tendence jednat jako on
Pokud ve vašem okolí převažují negouši, změňte prostředí nebo alespoň omezte čas, který s nimi trávíte.
9. Čtěte motivační knihy o osobním rozvoji
10. Pokud jste se nedopracovali k vytouženému cíli, jsem vám k dispozicii já a AFT terapie
osobně (Svitavy) nebo on-line
tel. pro objednání: 776 197 526